Startup Weekend Düzce’17 ile Fikrini Geliştir Geleceği Şekillendir!

05 Ara

 

Düzce Üniversitesi ve Düzce Teknopark işbirliği ile düzenlenen ve Dünya’nın önde gelen ve hızlı girişimcilik destek programlarından biri olan “Startup Weekend Düzce’17” etkinliği 8-9-10 Aralık 2017 tarihlerinde Düzce Üniversitesi İstiklal Konferans salonunda !

 

Techstars tarafından projelendirilen ve Google for Entrepreneurs tarafından desteklenen global program, bugüne kadar 150 ülkede 2.900’ün üstünde etkinlik düzenleyerek yaklaşık  193.000’den fazla girişimci takımı, kendi startuplarını oluşturabilmeleri için destekledi. Şimdi sıra Düzceli Girişimcilerde!

 

Startup Weekend yaş, sınıf, bölüm sınırlamasının olmadığı, hayalindeki fikri hayata geçirmek için çalışabileceğin, fikrin yoksa da seçilen fikirlerden birine "hep destek tam destek" olmak için takıma katılıp çalışabileceğin, ücretsiz bir etkinliktir.

 

Geçtiğimiz yıl yine Üniversitemiz işbirliği ile düzenlenen ve her yıl düzenlemeyi planladığımız Girişimcilik yarışmaları bu yılda Startup Weekend Düzce’17 ile 48 saat süren bir maratonla fikirden-şirkete uzanan bir serüven için sizleri bekliyor.

 

2016 yılında Düzce Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen ve 170’den fazla girişimcinin başvuru yaptığı Startup Weekend Düzce etkinliğinde birbirinden farklı 53 fikir ortaya çıktı. Fikir sunumlarının oylandığı etkinlikte, oylama sonucunda katılımcılar tarafından en çok oy alan fikirler ve diğer katılımcıların destekleriyle 10 farklı takım oluşturuldu. Çalışma süresince 48 saat boyunca mentörlerce desteklenen takımlar, yoğun bir çalışma temposunun ardından programın Kuluçka Merkezine alınarak şirketleşmenin temelini atmaya başladılar.

 

Startup Weekend Düzce’17 etkinliği ile katılımcılar, oluşturdukları ekipleriyle birlikte hafta sonu boyunca içlerindeki girişimciyi ortaya çıkarıp fikirlerini hayata geçirirken diğer girişimci adaylarıyla da tanışma fırsatı yakalayacaklar. Ayrıca etkinlik boyunca uzmanlardan birebir mentörlük alma imkanına sahip olacaklar. Etkinlik sonunda katılımcılar sadece yerel çapta değil, global çapta bir startup ailesinin parçası haline gelecekler.

 

8 Aralık Cuma günü başlayacak olan etkinlik, katılımcıların fikirlerini sunması ve ardından seçilen fikirler doğrultusunda takımların oluşturulmasıyla devam edecek.

48 saat boyunca takımlar, alanında uzman eğitmenlerce verilecek kısa eğitimler mentörlerin destekleriyle çalışmalarını yürütüp fikirlerini bir iş modeline çevirecek ve olgunlaştıracaklar.

10 Aralık Pazar günü ise takımlar jüri önünde sunumlarını yapacaklar. Dereceye giren takımlar belirlenecek. Etkinlik, katılım ve dereceye girenlere başarı sertifikalarının verilmesiyle son bulacak.

Başvuru için :

https://www.eventbrite.com/e/techstars-startup-weekend-duzce-1217-tickets-40102038276#tickets

Ayrıntılı Bilgi için TTO'yu ziyaret ediniz. 

tto@duzceteknopark.com.tr 0380 542 15 00-4905