Düzce Teknopark ve Düzce TTO Slogan Yarışması

13 Mar

 

 

Düzce Teknopark ve Düzce Teknoloji Transfer Ofisi (Düzce TTO)’nin markalaşmasının önemini vurgulamak, dikkat çekilecek diğer özelliklerini ve alternatif potansiyellerini ortaya çıkarmak amacı ile slogan yarışması düzenlenmektedir.

Düzce Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın uygun görüşleri alınarak 1 Ekim 2010 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararıyla kurulmuş ve 32 ortakla birlikte 20 Nisan 2011 tarihinde resmi olarak faaliyete geçmiştir. Kurucu ortakları arasında Düzce Üniversitesi, Düzce Belediyesi, İl Özel İdare, Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi ve Düzce’nin önde gelen sanayi kuruluşları bulunmaktadır.

Düzce Teknopark’ın k uruluş çalışmaları sırasında yol haritasını ve stratejik planını belirlemek adına Türkiye’de ilk defa Düzce Üniversitesinin daveti üzerine ülkemize gelen Stanford Research Institute (SRI) yetkilileri ile gerçekleştirilen Düzce Teknopark Stratejik Yol Haritası Çalıştayı düzenlenmiştir.

 

Alanında başarılarına devam eden Düzce Teknopark, 2015 yılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Endeksinde 24,07 puanla 37. Sırada yer alırken, 2016 Endesin de 10 sıra birden yükselerek 32,72 puanla Türkiye genelinde 45 Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasından 27. sıraya yükselmiştir.

 

Girişimciliğe verdiği öneme istinaden girişimcilere teknik ve fiziki destek vermek adına Düzce Teknopark bünyesinde Özyeğin Üniversitesi ile ortaklaşa Düzce Teknopark Girişimci Merkezi protokolü imzalanmış ve Girişimci Merkezi’nin açılışı yapılmıştır.

Düzce Teknoloji Transfer Ofisi (Düzce TTO); Üniversitelerde yürütülen araştırma çıktılarının ekonomik değere dönüşmesi, üniversite sanayi işbirliğinin sağlanması, üniversitelerin ulusal ve uluslararası destek mekanizmalarından faydalanması, üniversitelerde üretilen bilgiye dayalı akademik girişimciliğin geliştirilmesi ve üniversitelerde fikri sınai hakların ticarileştirilmesi hedeflerine yönelik olarak faaliyet gösteren Teknoloji Transfer Ofisleri (TTO), Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulunun 2011/104 numaralı kararı çerçevesinde TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.

Düzce TTO 2015 yılında TÜBİTAK tarafından açılan “1601 Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı” çağrısı kapsamında desteklenmeye hak kazanan 10 TTO’dan biri olmayı başarmış ve 2017 yılında açılan yeni çağrıda 2018 ve 2019 yıllarını kapsayan yeni desteği kazanan 8 TTO dan biri olmayı başarmıştır.

KONU

Düzce Teknopark’ı sen anlat!

Düzce TTO’yu sen anlat!

 

Son başvuru tarihi 16 Mart 2018 Saat 17:30 ‘dur.

DÜZCE TEKNOPARK SLOGANI ÖDÜLLER

1. 1.000 TL
2. 750 TL
3. 500 TL

DÜZCE TTO SLOGANI ÖDÜLLER

1. 1.000 TL
2. 750 TL
3. 500 TL

Sorularınız için tto@duzceteknopark.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

 

Şartname için tıklayınız.

Başvuru için tıklayınız.